Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Seks przed ślubem – argumenty przeciw
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Seks przed ślubem – argumenty przeciw

Seks przed ślubem – argumenty przeciw 11 lata, 8 mies. temu #2744

  • PawelP
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Oklaski: 2
Niektórzy mówią, że trzeba przed ślubem dopasować się seksualnie.
Prawda jest taka: fizycznie każdy mężczyzna pasuje do każdej kobiety i nie ma co sprawdzać.


Konkretne powody, dla których nie warto współżyć przed ślubem:

1. Niezaplanowane, niechciane zajście w ciążę, z którym mogą wiązać się takie rzeczy jak:
- poślubienie lub konkubinat z osobą (ojcem/matką dziecka) którą się nie kocha,
- pozostanie samotną matką z niepewną przyszłością min. finansowo – mieszkaniową, jak pokazują badania najlepsze jest dla dziecka gdy jest wychowywane przez oboje rodziców,
- prawdopodobne płacenie alimentów, gdy zostawi się kobietę,
- problemy z skończeniem szkoły i zdobyciem zawodu,
- zniszczenie wcześniejszych planów życiowych,
- zabicie dziecka przez dokonanie aborcji np. wymuszonej naciskami otoczenia bądź z powodów materialnych; po aborcji pojawiają się wyrzuty sumienia (bo która kobieta zabijająca swoje dziecko może ich nie mieć), jak również może ona powodować tzw. syndrom poaborcyjny.

2. Zarażenie się chorobą przenoszoną drogą płciową. Nie ma żadnego stuprocentowego zabezpieczenia przed niektórymi chorobami (np.HIV), więc zawsze istnieje ryzyko zakażenia.

3. Zranienia emocjonalne, które mogą wynikać z takich sytuacji jak:
- „oddawałam się mu, chcąc go przy sobie zatrzymać, a on znudził się mną i mnie opuścił, chodziło mu tylko o seks”,
- „czułam się, jak rzecz którą on wykorzystuje w celu osiągnięcia przyjemności seksualnej”,
- „zachowywał się, jak zwierzę i zmuszał mnie do robienia rzeczy nienormalnych i obrzydliwych, uwłaczających godności kobiety”,
- „opowiadał innym ludziom, o naszych intymnych przeżyciach, śmiejąc się i drwiąc sobie ze mnie”.
Takie i tym podobne przeżycia mogą mieć destrukcyjny wpływ na psychokę człowieka i prowadzić do problemów w przyszłości.

4. Prawo pierwszych połączeń. Pierwsze współżycie seksualne pozostawia w pamięci trwały ślad i staje się jakby modelem, do którego porównuje się następne przeżycia seksualne.
Pierwszy seks przeżyty w sposób prymitywny i pozostawiający niesmak, może mieć negatywny wpływ na późniejsze współżycie w małżeństwie.

5. Pojawia się wiele zmartwień takich jak:
- „czy nie zaszłam w ciążę?“,
- „czy nie zaraziłem się jakąś chorobą?”,
- „czy rzeczywiście mnie kocha, czy tylko chodzi mu o seks?”,
- „czy inni nie będą mnie uważać za łatwą dziewczynę?”,
- „czy to, co robimy jest dobre?”.

6. Należy jeszcze wspomnieć o stosowaniu hormonalnych środków antykoncepcyjnych.
Używanie ich niszczy zdrowie kobiety i w przyszłości może prowadzić do problemów z poczęciem dziecka.


Jeszcze krótko o korzyściach wynikających z przedślubnej czystości seksualnej:

1. Przede wszystkim unika się tych wszystkich rzeczy, wcześniej wymienionych.

2. Zachowanie czystości przed ślubem jest zabezpieczeniem przed osobami, którym chodzi tylko o seks.

3. Pomaga w lepszym poznaniu osoby (przez wspólnie spędzany czas na rozmowach a nie w łóżku) z którą człowiek ma się zamiar związać na całe życia.

4. Kształtuje silną wolę i umiejętność panowania nad swoim popędem co pomaga również w małżeństwie, w okresach, gdzie trzeba wstrzymać się z seksem np. podczas choroby, czy po porodzie.

5. Ma wpływ na zachowanie wierności względem przyszłego współmałżonka.
Gdy przed ślubem nie umiało zachować się czystości, to i po ślubie o wiele łatwiej jest zdradzić współmałżonka, gdy pojawi się ku temu okazja.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.24 sekundy