Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa

Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa 13 lata, 4 mies. temu #81

  • fratris
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1041
  • Oklaski: 22
20100705-jezus.jpg



Akt Poświęcenia się Najdroższej Krwi Pana Jezusa


W pełnej świadomości mojej nicości a zarazem Twojej, o miłosierny Zbawicielu wielkości, upadam do Twoich stóp i dziękuję Ci za tak wiele dowodów łask, które Ty mnie niewdzięcznemu stworzeniu okazałeś, a szczególnie, że Ty mnie przez Twoją Najświętszą Krew uwolniłeś z szatańskiej mocy zepsucia.
W obecności mojej Matki Maryi, mojego Anioła Stróża, moich świętych Patronów, całego Dworu Niebieskiego poświęcam się o Najukochańszy Jezu z całą szczerością serca, jak najdobrowolniej, Twojej Najdroższej Krwi, przez którą cały świat odkupiłeś od grzechu, śmierci i piekła.
Ja ....... przyrzekam Ci, licząc na pomoc Twojej łaski, z całych mych sił i według mych możliwości, budzić i rozszerzać nabożeństwo do Twojej Najświętszej Krwi, ceny naszego Odkupienia tak, aby Twa Krew, tak bardzo godna adoracji od wszystkich była uczczona i uwielbioną. W ten sposób chcę moją niewierność przeciw Twojej Najdroższej Krwi i Miłości wynagrodzić i Tobie zadośćuczynić za tak liczne profanacje i znieważenia, które ludzie Twojej Najdroższej Cenie naszego zbawienia zadają.
O! Gdyby można było moje własne grzechy, moją oziębłość i wszystkie zniewagi, którymi Ciebie o Najdroższa Krwi kiedykolwiek znieważyłem, unicestwić!
Patrz o najukochańszy Jezu, oto ofiaruję Ci też miłość, cześć i uwielbienie, które Twoja Najświętsza Matka, Twoi wierni uczniowie i wszyscy święci, Twej Najdroższej Krwi przynieśli. Proszę Cię, zechciej nie myśleć więcej mojej dotychczasowej niewierności i oziębłości, a wszystkim bluźniercom zechciej wszystko przebaczyć.
Pokrop o Boski Zbawicielu Twoją Najdroższą Krwią mnie, jak również wszystkich ludzi, abyśmy Cię, o Ukrzyżowana Miłości Zbawiciela, od razu, całym sercem miłowali i cenę naszego Odkupienia po wszystkie czasy jak najdogodniej czcić mogli. Amen
Ten Akt szczególnie polecam jeżeli ktoś z was ma problemy duchowe albo jest na drodze nawrócenia

Modlitwa ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa

O Krwi Najdroższa, o Krwi Odkupienia -
napoju życia z Nieba nam dany.
O Zdroju Łaski, o Ceno Zbawienia.
Ty grzechowe leczysz rany.

Tyś w Jezusowym kielichu zamknięta
abyś nas wszystkich życiem napawała.
abyś dla świata, Krwi Boska, Prześwięta
- Miłosierdzie wybłagała.

O Krwi Najdroższa, przez Serce Przeczyste
- gdzie twoje źródło miałaś na tej ziemi
cześć Tobie niesiem - dzięki wiekuiste
z Aniołami, ze Świętymi.


Koronka do Najdroższej Krwi Pana Jezusa


Na dużych paciorkach:
"O Jezu, okryj Twoją Przenajświętszą Krwią cały świat! Obmyj wszystek brud grzechowy i odnów świat przez Ducha Świętego".

Na małych paciorkach:
"O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia, przez zasługi Twojej Najdroższej Krwi".


Różaniec do Najdroższej Krwi Pana Jezusa



_Rozaniec_do_Krwi_Chrystusa_drut_big.jpg



Różaniec jest nieco inny niż tradycyjny. 33 czerwone paciorki przypominają o tym, że całe życie Jezusa brało udział w zbawczej ofierze jego krwi – od obrzezania do otwarcia boku włócznią.
Powtarza się w sposób medytacyjny modlitwę Pańską, aby ofiarować się razem z Jezusem Ojcu Niebieskiemu dla zbawienia świata. Te 33 „Ojcze nasz” są podzielone na 7 tajemnic odpowiednio do 7 przelań Krwi Chrystusa (każda tajemnica ma 5 „Ojcze nasz”, a ostatnia 3). Jak Jezus przelał swoja Krew z miłości do Ojca i do wszystkich ludzi – podobnie pragniemy też dzisiaj poświęcić nasze życie w zaufaniu do Ojca Niebieskiego dla ratowania i uzdrawiania świata. Modlitwy i teksty przy poszczególnych tajemnicach tej „Drogi Krwi Chrystusa” pomagają w odnalezieniu znaczenia i aktualności Krwi Chrystusa w naszym życiu.


Tajemnica 1
Pan Jezus przelał Krew podczas obrzezania
Gdy nadszedł dzień ósmy należało obrzezać Dziecię, nadano mu imię Jezus (Łk 2,21)

5 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....

Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.

Tajemnica 2

Pan Jezus przelał Krew podczas modlitwy w Ogrójcu Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. (Łk 22,44)

5 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....

Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.

Tajemnica 3
Pan Jezus przelał Krew podczas biczowania
Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie. (Mt 27,26)

5 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....

Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.

Tajemnica 4
Pan Jezus przelał Krew podczas cierniem koronowania
Ubrali go w purpurę i uplótłszy wieniec z ciernia, włożyli Mu na głowę i zaczęli go pozdrawiać: „Witaj, Królu Żydowski!” (Mk15, 17-1osiem)

5 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....

Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.

Tajemnica 5
Pan Jezus przelał Krew na Drodze Krzyżowej
A On sam dźwigając krzyż, wszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota. (J 19,17)

5 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....

Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.

Tajemnica 6
Pan Jezus przelał Krew przy ukrzyżowaniu Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: „Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?” (Mt27,46)

5 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....

Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.


Tajemnica 7
Pan Jezus przelał Krew i wodę przy otwarciu boku włócznią
Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, ze już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy przebił Mu włócznią bok i natychmiast wypłynęła krew i woda. (J. 19, 33-34)

3 x Ojcze nasz...1 x Chwała Ojcu....


Ciebie, Panie prosimy, wspomóż sługi swoje, które odkupiłeś swoją Przenajdroższą Krwią.


Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana

Kyrie,eleison. - Chryste, eleison. Kyrie, eleison.
Chryste, usłysz nas. - Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu Świata, Boże -
Duchu Święty, Boże -
Święta Trójco, Jedyny Boże -

Krwi Chrystusa, Jednorodzonego Syna Ojca Przedwiecznego - wybaw nas.
Krwi Chrystusa, wcielonego Słowa Bożego -
Krwi Chrystusa, nowego i wiecznego Przymierza -
Krwi Chrystusa, przy konaniu w Ogrójcu spływająca na ziemię -
Krwi Chrystusa, tryskająca przy biczowaniu -
Krwi Chrystusa, brocząca spod cierniowej korony -
Krwi Chrystusa, przelana na krzyżu -
Krwi Chrystusa, zapłato naszego zbawienia -
Krwi Chrystusa, bez której nie ma przebaczenia -
Krwi Chrystusa, która w Eucharystii poisz i oczyszczasz dusze -
Krwi Chrystusa, zdroju miłosierdzia -
Krwi Chrystusa, zwyciężająca złe duchy -
Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników -
Krwi Chrystusa, mocy Wyznawców -
Krwi Chrystusa, rodząca Dziewice -
Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych -
Krwi Chrystusa, ochłodo pracujących -
Krwi Chrystusa, pociecho płaczących -
Krwi Chrystusa, nadziejo pokutujących -
Krwi Chrystusa, otucho umierających -
Krwi Chrystusa, pokoju i słodyczy serc naszych -
Krwi Chrystusa, zadatku życia wiecznego -
Krwi Chrystusa, wybawienie dusz z otchłani czyśćcowej -
Krwi Chrystusa, wszelkiej chwały i czci najgodniejsza -

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — zmiłuj się nad nami.

K: Odkupiłeś nas, Panie Krwią swoją.
W: I uczyniłeś nas Królestwem Boga naszego.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, któryś Jednorodzonego Syna swego ustanowił Odkupicielem świata i Krwią Jego dał się przebłagać, daj nam, prosimy, godnie czcić zapłatę naszego zbawienia i dzięki niej doznawać obrony od zła doczesnego na ziemi, abyśmy radowali się wiekuistym szczęściem w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


Obietnice Koronki do Najdroższej Krwi Pana Jezusa

1. Ci, którzy swoją pracą codzienną, ofiary i modlitwy, wraz z Moją Najdroższą KRWIĄ i Moimi Ranami, ofiarują Ojcu Niebieskiemu w duchu pokuty i pojednania, mogą być pewni tego, że ich modlitwy i ofiary są zapisane w Moim Sercu, a od Ojca Niebieskiego oczekuje ich niespodziewanie wielka łaska, gdyż znajduje On w ich życiu i modlitwach wielkie upodobanie, toteż wysłucha ich modlitwy.
2. Ci, którzy dla nawrócenia grzeszników, ofiarują w łączności z Moją KRWIĄ i Ranami, swoje cierpienia, ofiary i modlitwy, będą odczuwać w wieczności podwójną szczęśliwość, skąd mogą wiele uprosić dla nawrócenia grzeszników.
3. Ci, którzy przed każdą Komunią Św. ze skruchą za własne grzechy, oraz świadome i nieświadome przewinienia, ofiarują Moją Najdroższą KREW i Moje Rany Bogu Ojcu, mogą być pewni, że nigdy nie przyjmą Komunii Św. niegodnie i przez to dostąpią chwalebnego Zmartwychwstania.
4. Ci, którzy po spowiedzi albo przedtem, ofiarują Moją Najdroższą KREW i Moje Rany jako Pokutę za wszystkie grzechy ich życia i jako dobrowolną pokutę odmówią Koronkę do Ran, dusze tych są tak czyste i piękne jak po chrzcie i dlatego mogą oni po każdej takiej spowiedzi uprosić łaskę nawrócenia dla jednego wielkiego grzesznika.
5. Ci, którzy ofiarują codziennie Najdroższą KREW za tych, którzy tego dnia skonają, gdy w imieniu umierających wyrażą żal, jak też ofiarują Najdroższą KREW za grzechy tych, mogą być pewni, że otworzą Niebo dla wielu konających, a sobie mogą wyprosić dobrą śmierć.
6. Ci, którzy z głębokim nabożeństwem i szacunkiem czczą Moją Najdroższą KREW i Moje Rany i to właściwie wykorzystują, kiedy ofiarowują to częściej w czasie dnia za siebie i za wszystkie grzechy, osiągną już na tym świecie słodki, błogi przedsmak Nieba i w sercach swoich odczują głęboki pokój.
7. Ci, którzy ofiarują - wyłącznie Mojej Osobie jako Bogu - za całą ludzkość, Moją Najdroższą KREW i Moje Rany, a szczególnie te od cierniem ukoronowania jako, pokutę i przebłaganie za grzechy świata, mogą odnowić pojednanie z Bogiem, złagodzić wiele ciężkich kar, uprosić wiele łask, a dla siebie samych zdobędą nieskończoną zasługę na Niebo.
8. Ci, którzy w ciężkiej chorobie ofiarują za siebie w połączeniu z ich cierpieniami. Moją Najdroższą KREW i Moje Rany, prosząc Mnie przez Moją Najdroższą KREW o pomoc i zdrowie, będą zaraz wysłuchani, ich boleści złagodnieją i natychmiast przyjdzie poprawa. Jeśli są nieuleczalnie chorzy, niech jakiś czas wytrwają a nadejdzie jeszcze dla nich pomoc.
9. Gdy ktoś w wielkim utrapieniu duszy odmówi Litanię do Najdroższej KRWI i ofiaruje tę KREW i Rany za siebie i bliźnich, odczuje natychmiast głęboki spokój, pomoc, niebiańską pociechę i przez to zostanie w jego cierpieniu wzmocniony albo wybawiony.
10. Ci, którzy zachęcają swoich bliskich do uczczenia Najdroższej KRWI, oraz Jej ofiarowywania i cenią Ją ponad inne skarby i bogactwa, oraz modlą się częściej do Mojej bezcennej KRWI z głęboką wiarą i ufnością, otrzymają zaszczytne miejsce przy Moim tronie i otrzymają wielką łaskę dla swoich bliskich, szczególnie dla ich nawrócenia.
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 1 miesiąc temu przez sylka1989.

Odp: Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa 13 lata, 1 miesiąc temu #1218

  • katolik
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Oklaski: 2
Dzięki! Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa się modlę. Ale o Koronce nie wiedziałem!
Czy Ty należysz może do WKC ?
Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.

Odp: Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa 13 lata, 1 miesiąc temu #1443

  • fratris
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1041
  • Oklaski: 22
mogę odpowiedzieć Ci na gg 25888338

Odp: Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa 10 lata, 1 miesiąc temu #3525

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
– Panie Jezu, zanurzam w Twojej Przenajdroższej Krwi cały rozpo­czynający się dzień, który jest darem Twojej nieskończonej miłości. – Zanurzam w Twojej Krwi wszystkie osoby, które dziś spot­kam, o których pomyślę czy w jakikolwiek sposób czegokolwiek się o nich dowiem. – Zanurzam moich bliskich i osoby powierzające się mojej modlitwie. – Zanurzam w Twojej Krwi, Panie, wszystkie sytuacje, które dziś zaistnieją, wszystkie sprawy, które będę załatwiać, rozmowy, które będę prowadzić, prace, które będę wykonywać, i mój odpo­czynek. – Proszę, aby Twoja Krew przenikała te osoby i sprawy, przyno­sząc według Twojej woli uwolnienie, oczyszczenie, uzdrowienie i uświęcenie. – Niech dziś zajaśnieje chwała Twojej Krwi i objawi się jej moc. – Przyjmuję wszystko, co mi dziś ześlesz, ku chwale Twojej Krwi, ku pożytkowi Kościoła świętego i jako zadośćuczynienie za moje grzechy, składając to wszystko do „banku” Twojej Krwi na „konto” Maryi, zawierzając Jej moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, bez warunków i bez zastrzeżeń. – Jezu, rozpalaj moje serce miłością do Ciebie; – stawaj się Centrum mojego życia na każdej jego płaszczyźnie i w każdym wymiarze; – przemieniaj moje myślenie, patrzenie, słuchanie; – wypełniaj i uzdrawiaj moją przeszłość; moją wolę, pamięć, rozum i uczucia; – Kieruj moim TERAZ, by było zgodne z Twoją wolą. – Chcę mówić to co Ty chcesz, a resztę przemilczeć. – Chcę czynić to co Ty chcesz, a resztę zostawić. – Chcę iść tam gdzie Ty chcesz, a resztę ogarniać modlitwą. – Chcę cieszyć się tym co Ciebie cieszy, być pociechą w Twoim smutku; – cierpieć co Ty chcesz i otwartym sercem przyjmować z wdzię­cz­nością to, co Ty mi w każdym momencie zsyłasz. – Chcę słuchać Twego słowa i wypełniać je; – kochać tych, których Ty kochasz; – troszczyć się o tych, których mi dajesz; – widzieć w ludziach to co Ty chcesz i służyć im tak, jak Ty chcesz. – Bądź Wola Twoja – zawsze i we wszystkim. Amen.


Świadectwo


************** Modlitwa ta znajduje się na 84 stronie V tomu książki p. Anny “Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego” w rozdziale: 15 czerwca 2012 r. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rocznica powołania kapłańskiego Konrada.

Okazałabym niewdzięczność Maryi, gdybym nie przypomniała czytelnikom, że to ONA w Medziugorju zamknęła mojego syna w swoim Niepokalanym Sercu i złożyła go w Najświętszym Sercu Pana Jezusa. I to właśnie w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa mój syn otrzymał powołanie kapłańskie. Czyż mogliśmy spodziewać się większego daru? Przenigdy. Chrystus zawsze nas zaskakuje.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa 5 lata, 2 mies. temu #4179

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1465
  • Oklaski: 8
Po Koronce można odmówić Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa (podyktowaną przez Najświętszą Maryję Pannę), która jest inna niż ta, która jest bardziej popularna tzn. Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana

♥ LITANIA podyktowana przez Najświętszą Maryję Pannę ♥

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson,
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas,
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami,
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami,
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami,
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Abyś umysły i serca spoganiałej ludzkości
gruntownie odmienić raczył, – przez zasługi Najdroższej Krwi, wysłuchaj nas Panie
Abyś łaską Ducha Świętego wszystkich poszukujących Boga oświecić raczył,
Abyś grzesznikom łaskę nawrócenia darować raczył,
Abyś grzeszników od wiecznego potępienia uchronić raczył,
Abyś diabelską moc zniszczyć raczył !
Abyś diabelską moc zniszczyć raczył !
Abyś diabelską moc zniszczyć raczył !
Abyś upadek bezbożności przyspieszyć i jej nosicieli nawrócić raczył,
Abyś wszystkim nienawiściom między narodami i wszystkim rozłamom w rodzinach położyć kres raczył,
Abyś zniszczył panowanie złego ducha w naszym narodzie i panowaniu Ducha Świętego drogę utorować raczył,
Abyś cierpiących w sercu pocieszyć raczył,
Abyś nam łaskę głębokiego życia wewnętrznego i skupienia duchowego darować raczył,
Abyś nas w męstwie i nieustraszoności wobec prześladowań utwierdzić raczył,
Abyś nas codziennie od nowa duchem wybaczającej miłości przekonać raczył,
Abyś umiłowanych Oblubieńców Twojego Syna, kapłanów, przez szczególne łaski wzmocnić raczył,
Abyś oziębłych i błądzących kapłanów Twoją łaską z powrotem do Ciebie przyciągnąć raczył,
Abyśmy Najświętszy Sakrament znowu więcej cenili i czcili,
Abyś w duszach młodzieńczych kapłańskie i zakonne powołania obudzić raczył,
Abyś nas w prawdziwej wierze wzmocnić i utwierdzić raczył
Abyś nas szczęśliwą godziną śmierci obdarzyć raczył,
Abyś wszystkich naszych dobrodziejów i bliskich ochronić raczył.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
przez zasługi Najdroższej Krwi, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
przez zasługi Najdroższej Krwi, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
przez zasługi Najdroższej Krwi, zmiłuj się nad nami.

W. Módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko
O. Abyśmy się stali godnymi Obietnic Chrystusowych.
Módlmy się :
Ojcze Niebieski, przez Niepokalane i mieczem przebite Serce Maryi, ofiarowuję Ci Najdroższą Krew i Rany Jezusa Chrystusa, aby Maryja, nasza Matka starła głowę Szatana i z Archaniołem Michałem oraz ze wszystkimi Aniołami strąciła do piekła złe duchy, a wszystkie ich dzieła i plany zniszczyła, szczególnie obecnie w tej godzinie i nade wszystko w naszej ojczyźnie. Amen.
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 2 mies. temu przez frater.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.47 sekundy